0 216 390 64 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Okul Müdürümüzden

  Sayın Veliler, Sevgili Öğrencilerim, Değerli Meslektaşlarım,     Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik okulu olup gelecek nesillerin kaptanlarını yetiştirmektedir. Geleceğe yön vermenin sorumluluğunu kurulduğundan bu yana ilklere imza atarak sürdürmüş ve sürdürmeye devam etmektedir. Okulumuzdaki her öğrenci sadece hayatın çeşitli aşamalarında karşılaşacağı sınavlara değil, doğrudan hayata hazırlanır. Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi olarak amacımız çocuklarımızı yaşam boyu öğrenmekten keyif alan, dünyayla bütünleşmiş, zihinleri aydınlık gelecek yetiştirmektir.     
  
  

Aynı zamanda öğrencilerimizi öz güveni yüksek, merak eden, çevre bilinci gelişmiş, sosyal donanımları yüksek bireyler olarak yetiştirmek; önce iyi birer insan olarak topluma kazandırmaktır.

Bir okulun olmazsa olmazları; öğrencilerine yüksek akademik standartların ve bilimsel eğitimin yanı sıra kültür-sanat birikimi de kazandırabilmek,  spor ve çevre bilincini aşılayabilmektir. Modern eğitim teknikleri kullanan deneyimli öğretmenlerimiz, ileri teknoloji donanımlı alt yapımız, güçlü yabancı dil eğitimimizin yanı sıra kültür ve sanat faaliyetlerimiz ile çocuklarımızın sportif yeteneklerini keşfederek üniversiteye kadar sürdürülebilir spor başarısı elde etmelerini destekliyoruz.

2007 yılında açılışı yapılan okulumuzda o gün hedeflenen, bugün ve yarın da araştıran, sorgulayan ve üreten, Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı insanlar yetişecek; ülkemize ve insanlığa hizmet etmeye devam edecektir.  Sürekli yenilenme ve yenileşme anlayışı ve hızla artan bir ivmeyle eğitim ve öğretime katkı sağlamaya devam etmekteyiz.

Öğrencilerimiz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve yardımcı personelimizle büyük bir aileyiz. Atatürk reformlarının takipçisi nesiller yetiştirmek amacıyla; Ülkemizin milli ve manevi değerleri ile evrensel insanî değerleri özümseyen, mesleğini seven, görev ve sorumluluk duygusu gelişmiş, mesleki ihtiyaca uygun bilgilerle donanmış becerileriyle, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilen bir kişi olmaktır. Ayrıca etik değerlere sahip, bilimsel düşünebilen, değişen şartlara uyum sağlayabilen, her durumda ekip çalışması yapabilen, öz güveni yüksek, İyi yabancı dil bilgisine sahip, en çok tercih edilen lider olarak yetişmelerinin yanında hedeflenen yükseköğretim programına da hazırlanan bireyler olarak yetişmeleri en önemli hedefimizdir.

Son olarak bir kez daha ifade etmek istiyorum ki; öğrencileri,  öğretmenleri, velileri ve tüm çalışanları ile ilkeli eğitim anlayışından ödün vermeden, kurumsal güç ile yeni Eğitim Öğretim yılında hep birlikte artan bir ivmeyle yeni başarılara imza atacak olmanın heyecanı içerisindeyim.

Bizler biliyorsunuz ki siz sevgili öğrencilerimiz ve değerli velilerimiz zorlu ama bir o kadar da keyifli olan bu süreçte asla yılmayacaksınız. ERYETİŞ ailesinde şekillenen sağlam kişiliğiniz ilerleyen yaşamınızda sizin kendi ayaklarınızın üstünde dimdik durmanızı sağlayacaktır.

Başarılarla dolu, sağlıklı ve mutlu bir eğitim hayatı diliyorum.