0 216 390 64 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Misyon & Vizyon

Misyon & Vizyon

MİSYONUMUZ

Biz ülkemizin geleceği olan gençlerimize denizcilik alanında eğitim veren bir kurumuz.
Denizcilik alanında mesleki eğitim vererek Türk ve uluslar arası deniz ticaret filosunun ihtiyacı olan nitelikli gemi adamını yetiştirmek, yetiştirdiğimiz gemi adamlarının denizcilik sektöründe işe yerleşmelerini gerçekleştirmek.. Denizcilik alanında eğitim veren yüksek öğrenim kurumlarına nitelikli öğrenci girdisini sağlamak. Denizcilik sektörü ile iş birliği içinde çalışmak ve toplumsal kalkınmaya en üst düzeyde katkı sağlamak için varız.

 

VİZYONUMUZ

Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesini bütün paydaşların desteğini ve katılımını sağlayarak;
Ortaöğretime geçiş sınavlarında gençlerimizin öncelikle tercih ettikleri, akademik ve mesleki eğitimde alanının lideri, kültür, sanat ve spor alanlarında adından söz ettiren,
Mezunları denizcilik sektörü tarafından aranan ve işe yerleştirilen, alandaki yüksek öğretim kurumlarının en seçkinlerine her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren, değişime, yeniliğe açık, düşünen üreten, katılımcı, paylaşımcı ve demokrat davranışlara sahip gençler yetiştiren YILDIZ BİR OKUL haline getirmektir.

 

TEMEL DEĞERLERİMİZ

İNSAN:
Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer çalışanlarımız bizim gücümüzdür. Onlar yaratıcılığımızın kaynağı ve var olma sebebimiz gelişmemizin can damarlarıdır.

SAYGI:
Tüm öğrencilerimiz, velilerimiz ve çalışanlarımız arasında karşılıklı saygı ilişkisi öncelikli prensibimizdir.

AÇIKLIK:
Kurumumuzun tüm birimlerinde her seviyedeki önerilere ve eleştirilere açık olmak esastır. Mükemmeliyete eleştirilerle ulaşacağımıza inanıyoruz.

GERÇEKLİK:
Kurumumuzda bilgiye ulaşırken gerçekleri araştırırız. Eğitimin her safhasında daima dogmalara karşı olduğumuzu ortaya koyarız.