0 216 390 64 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi’nde Mezuniyet Coşkusu…

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi’nde Mezuniyet Coşkusu…

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi’nde

Mezuniyet Coşkusu…

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi 2018-2019 yılı mezunlarını uğurladı. Türkiye’nin ilk ve tek Özel Denizcilik Meslek Lisesi olma özelliğini taşıyan okul, bu yıl dokuzuncu mezunlarını verdi.

13 Haziran 2019 Perşembe günü Eryetiş Balkanlar Eğitim Kampüsünde yapılan törene Eryetiş ve Balkanlar Eğitim Kurumlarının kurucusu Sayın Dr. M. Vedat ERYETİŞ ile kurumun yöneticileri, Okul Müdürleri, Eğitim ve Denizcilik sektörünün temsilcileri ve öğrenci velileri katıldılar. Tören saat 19.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Törende birer konuşma yapan Kurucu Dr. M. Vedat ERYETİŞ ve Okul Müdürü Kadir DEMİRGÖZ mezunlara ve ailelerine tebriklerini ileterek bundan sonraki yaşamlarına ilişkin tavsiyelerde bulundular. 2017-2018 yılının dönem birincisi ve halen İTÜ Denizcilik Fakültesi Hazırlık Sınıfı Öğrencisi olan Emrecan KIVANÇ mezunlara hitaben bir konuşma yaptı.

Bayrak ve Flama devir tesliminden sonra dönem birincisi Ahmet Efe ALKAN’a diploma beratı, Anı Plaketi ve özel ödülü Eryetiş ve Balkanlar Eğitim Kurumlarının kurucusu Sayın M. Vedat ERYETİŞ ve Genel Müdür Ertan ORAL tarafından verildi.

Daha sonra mezun öğrenciler adına konuşan dönem birincisi Ahmet Efe ALKAN sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirterek ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür etti. Ahmet Efe ALKAN daha sonra okul yaş kütüğüne yedinci dönem mezunlarını temsil eden plaketi çaktı.

Tüm öğrencilere de diplomalarının ve anı plaketlerinin ayrı ayrı verilmesinin ardından mezun olan 54 öğrenci sahneye alınarak Meslek Dersleri Öğretmeni Uzakyol Kaptanı Ersin YUMAK rehberliğinde denizcilik andını okudular. Şapkaların havaya atılması ile tören sona erdi.

Öğrenciler ve konuklar mezuniyet pastasının kesilmesinden sonra terasta yapılan kokteyl sırasında sohbet etme, anılarını ve geleceğe dair planlarını konuşma fırsatı buldular.

Tüm mezun öğrencileri tebrik ediyor daha büyük başarılara imza atmalarını diliyoruz. Pruvaları neta olsun.