0 216 390 64 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Okul Psikolojik Danışmanlarının Uzmanlık Eğitimlerine Yeni Bir Halka Ekledik…

Okul Psikolojik Danışmanlarının Uzmanlık Eğitimlerine Yeni Bir Halka Ekledik…

Okul Psikolojik Danışmanlarının Uzmanlık Eğitimlerine Yeni Bir Halka Ekledik…

Eryetiş ve Balkanlar Eğitim Kurumlarının, il genelinde psikolojik danışma ve rehberlik uzmanları için düzenlemiş olduğu, Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri Eğitimi, 6-7 Ekim 2018 tarihlerinde, Tavşantepe Kampüsümüzde gerçekleştirildi.

Yrd. Doç. Dr. Sultanberk HALMATOV tarafından verilen eğitime, il genelinde birçok farklı ilçeden 25 uzman katıldı. Çocuk ve Yetişkinlerin resimlerini yorumlamak için verilen eğitimin baştan sona örnek olay/resim üzerine uygulamaya dayanması, katılımcıların çok istekli olması, her bir katılımcıyla birebir çalışılması, grup etkileşiminde gerçekleşmesi, eğitmenin samimi öğretmeye paylaşmaya açık olması, eğitimin etkililiğini ve kalitesini arttırmış, kısa zamanda pratiğe dönüştürülebilecek bilgileri almaya olanak sağlamıştır.

Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri Eğitimi,  yapılan resimlerden yola çıkarak, çocuğun sadece duygu ve düşünceleri hakkında değil, aynı zamanda zihinsel gelişimi hakkında da yorumlarda bulunma olanağı sağlayıp, danışmanla çocuk arasındaki  iletişimi kolaylaştıran, zenginleştiren, kendini ifade etmeyi güçlendiren bir araç olarak kullanılabilmektedir. Özellikle çocukların, sözel olarak ifade edemedikleri duygu ve düşüncelerini çizdikleri resimler yoluyla daha kolay yansıttıkları bilinmektedir. Çizilen resimlerle psikolojik danışman duygu ve düşünceleri daha iyi anlarken, bireyin de kendisi hakkında farkındalığı artar.

İki günlük eğitim tamamlandığında, katılımcılara Eryetiş ve Balkanlar Eğitim Kurumları katılım sertifikaları verilmiştir. Eğitim sonrası yapılan ankette; eğitim, eğitmen ve kurumun hizmet anlayışının yüksek puan alması memnuniyet verici olmuştur.

Eğitmenimiz Yrd. Doç. Dr. Sultanberk HALMATOV başta olmak üzere; gelişime, öğrenmeye ve daha donanımlı olmaya önem vererek eğitime katılan psikolojik danışma ve rehberlik uzmanlarımıza, eğitimin uygun ortamda yapılmasına her türlü desteği veren Eryetiş ve Balkanlar Eğitim Kurumları Kurucusu Sayın Vedat ERYETİŞ’e, Genel Müdür Sayın Ertan ORAL’a, eğitimi organize eden okulumuz psikolojik danışmanları Şenay Balı Uçar ve Melike Atalı’ya teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.