0 216 390 64 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mesleki Rehberlik Etkinliklerimiz Devam Ediyor…

Mesleki Rehberlik Etkinliklerimiz Devam Ediyor…

Mesleki Rehberlik Etkinliklerimiz Devam Ediyor…

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi olarak, öğrencilerimize gelecek ile ilgili planlar yapmalarında yardımcı olmayı öncelikli görevlerimizden biri olarak görüyoruz. Bu maksatla yaptığımız etkinlikler kapsamında 11. Sınıf öğrencilerimizi Piri Reis Üniversitesi’ne götürdük.

Okul Psikolojik Danışmanlarımız Şenay BALI UÇAR ve Melike ATALI’ nın koordine ettiği tanıma gezisinin amacı öğrencilerimize denizcilik eğitiminde son yıllarda kendinden söz ettiren Piri Reis Üniversitesini bir alternatif olarak sunmak ve onlara üniversite okumayı bir hedef haline getirmek.

Gezi süresince öğrencilerimiz Piri Reis Üniversitesinin tanıtımına ilişkin sunumu izledikten sonra okulu gezme fırsatı buldular. Gördüklerinin öğrencileri etkilemiş olduğunu görmek bizleri memnun etti. Çünkü biliyoruz ki öğrenciler kendilerine bir hedef seçtiklerinde motive olmaları daha kolay oluyor. Ziyaret sonrası konuştuğumuz öğrencilerin kendilerine üniversiteyi hedef olarak görmeleri gezinin amacına ulaştığının bir kanıtı idi. Tüm öğrencilerimize bu hedeflere ulaşma yolunda başarılar diliyoruz.