0 216 390 64 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ….

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ….

Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde büyük Türk Ulusunun yazdığı Çanakkale Destanının 106. Yıl dönümünü ve Şehitler Günü’nü coşku ile kutladık.

            Edebiyat zümresi tarafından hazırlanan ve çevrim içi olarak sunulan programın ilk bölümünde Çanakkale Savaşlarında şehit düşen kahramanlarımızın nezdinde tüm şehitlerimizi saygı ve minnet ile andık. Bu bölümde öğrencilerimiz tarafından sunulan anekdot ve şiirlerden sonra ikinci bölümde aynı zamanda okulumuzun İngilizce Öğretmeni olan Araştırmacı Tarihçi Yazar Coşkun Faik KAVALA tarafından Çanakkale Savaşlarının öncesi, savaş günleri; bu destansı zaferin Türk ve dünya tarihine olan etkileri anlatıldı. Katılımcı sayısının sınırlı kontenjanı aşması ve programın sonuna kadar düşmemesi, sunumun ne kadar beğenildiği konusunda bizleri mutlu etti.

            Cumhuriyetimiz ve ulusumuz için canlarını hiç tereddüt etmeden feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve saygı ile anıyor, Çanakkale Zaferinin tüm ulusumuza kutlu olmasını diliyoruz.