Özel Eryetiş Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte çok özel bir gün yaşadı. Bilindiği gibi Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’e Başöğretmenlik ünvanının verildiği 24 Kasım günü doğumunun 100. Yılı olan 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Öğrencilerimiz bu özel günlerinde öğretmenlerine sevgi ve saygılarını göstermek için adeta birbirleri ile yarış halindeydiler. Bu gün hepsi her zamankinden daha çalışkan, daha saygılı be daha duygusaldı.

Öğretmenler günümüzü okul konferans salonunda yaptığımız bir törenle kutladık. Törende en tecrübeli ve en genç öğretmenlerimizin konuşmaları, öğrencilerimizin seslendirdiği şiirler ve oratoryo büyük beğeni topladı.

Törenden sonra Okul Aile Birliği önderliğinde öğrenci velilerimizin öğretmenler için hazırladıkları ikram ise tam bir sürprizdi. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Başta Başöğretmenimiz M. Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle, tüm öğretmenlerimizi saygı ile anıyoruz.