TURMEPA gönüllüsü olarak ERDET topluluğumuz Meslek Dersi öğretmeni Tuğçe SÜER ile birlikte Mavi Kuşak Hareketi etkinliğinde okulumuzu temsil etti.

TURMEPA “Mavi Kuşak Hareketi” kapanış etkinliği, Türkiye’nin ilk ve tek çevre duyarlı yeşil kampüslü üniversitesi Piri Reis’te yapıldı. Etkinliğe dernek yöneticileri, Piri Reis Üniversitesi öğrencileri, Deniz Harp Okulu gönüllü öğrencileri ile Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi gönüllü öğrencileri katıldı.

DenizTemiz Derneği / TURMEPA ‘nın 2013 Eylül ayından bu yana yürüttüğü ve 50.000 öğrenci ile 1000’e yakın öğretmene deniz odaklı çevre eğitimi verdiği,  İstanbul Boğazı’nı anlattığı Mavi Kuşak Hareketi-İstanbul Boğazı Projesinin kapanış etkinliği 22 Mart 2016’da Piri Reis Üniversitesi’nde gerçekleşti. Can Bonomo’nun da bir konser verdiği etkinlikte Bis Quartet , Burakhan Keyif & Turgut Akmete ‘de sahne aldı.

Etkinlik açılışında; TURMEPA DenizTemiz Derneği Genel Müdürü Akşit Özkural, Piri Reis Üniversitesi adına İİBF Öğretim Üyesi ve Öğrenci İşleri Koordinatörü Prof.Dr. Nazım Engin, Mitsui & Co, Limited Türkiye Temsilcisi Yuiçi Aoki de birer konuşma yaptı. TURMEPA DenizTemiz Derneği Genel Müdürü Akşit Özkural, projede emeği geçenlere birer plaket takdim etti. Konuşmalar ve ödül töreni sonrasındaki keyifle geçen konser, öğrencilerimizin sınav haftasında motivasyonlarını arttırıcı bir etki oluşturdu.