Öğrencilerimizin mesleki bilgi ve kültürlerini arttırmak maksadıyla planladığımız etkinliklerden birini daha gerçekleştirdik. Deniz Harp Okulu ile birlikte kuruluşu 1773 yılına dayanan Deniz Kuvvetlerimizin yıldız eğitim kurumu  Deniz Lisesi Komutanlığı’nı ziyaret ettik. Heybeliada’ya yolculuğumuz Kartal iskelesinde başladı. Güzel bir sonbahar günü adaların kendine has havasını ve kokusunu hissetmemek mümkün değildi. Okulda başta Okul Komutanı olmak üzere tüm personel tarafından karşılanışımız ve gösterilen ilgi bahriye nezaketine çok güzel bir örnekti.

Okul Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ, Meslek Dersleri Koordinatörü Hüseyin YILDIRIM, Türk Edebiyatı Öğretmeni Dilek ER ve Meslek Dersi Öğretmeni Tuğçe SÜER ile birlikte her sınıftan 25 öğrenci ile yaptığımız gezi tüm öğrencilerimizde çok olumlu izlenimler bıraktı. Özellikle laboratuvarlar, spor tesisleri ve sportif maksatlı tekneler en çok ilgi çeken bölümler oldu.

Karşılıklı verilen anı objelerinden sonra günün en büyük sürprizi ise 1974 yılında okuldan mezun olan Meslek Dersleri Koordinatörümüz Hüseyin YILDIRIM’ın öğrencilik dönemine ait Öğrenci Künye Defterinin kendisine verilmesiydi.

Ufkumuzun açılması açısından önemli kazanımlar elde ettiğimiz geziden aklımızda kalan en önemli izlenim, denizcilik eğitiminin Deniz Kuvvetlerimizde geldiği noktanın hepimize gurur verecek ve gıpta ile baktığımız bir seviyede olduğuydu.