Cumhuriyetimizin 92. Yılını 3 farklı etkinlikle ve coşkuyla kutladık. Kutlamalar, okulumuzda Türk Edebiyatı öğretmenleri Dilek ER ve Nihal ORAL’ın rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan ve sunulan kutlama programı ile başladı. 28 Ekim Çarşamba günü saat 12.00’da yapılan bu programın ardından saat 13.00’da 50 öğrenci ile Pendik Atatürk Anıtı önünde yapılan Çelenk Sunma törenine katıldık. Bu törende ayrıca Milli Marş eşliğinde bayraklarımızın gönderlere toka edilmesi görevini de üstlenen öğrencilerimiz çok gururluydu.

Kutlama etkinliklerimizin sonuncusunu 29 Ekim Perşembe günü Pendik Stadyumunda yapılan kutlamalara katılarak yaptık. Müdür Yardımcısı Enver SÜEL, Beden Eğitimi Öğretmeni Nazım CEYHAN ve Tarih Öğretmeni Y.Engin ÖZTÜRK rehberliğinde yine 50 öğrencimiz tören sırasındaki beğeni toplayan tavırları ve katkılarıyla gururumuz oldular.

Cumhuriyetimizin sonsuza kadar ve çok daha iyi koşullarda kutlanacağına olan inancımızı belirtirken Kutlama etkinliklerinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.