2017-2018 Eğitim Öğretim yılını 18 Eylül 2017 günü Okul Bahçesinde yapılan bir törenle açtık.  Saat 09.00’da başlayan törene Genel Koordinatörümüz Sayın İsmail ÖZKÜTÜKÇÜ, Okulumuz idareci ve öğretmenleri, velilerimiz ve tabi ki okulların olmazsa olmazları öğrencilerimiz katıldılar.

Sunuculuğunu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Alev ERİŞ’in yaptığı tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törende bir konuşma yapan Okul Müdürü Kadir DEMİRGÖZ; tarihimize ve milli günlerimizin önemine değinerek bu günlere sahip çıkılmasının ve gerektiği gibi kutlanmasının gereğine vurgu yaptıktan sonra 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemiz için denizciliğin ne kadar önemli olduğunu ve iyi denizci olmanın birinci koşulunun çalışmak olduğunu ifade etti. Okul Müdürümüz konuşmasının son bölümünde veli, öğretmen ve öğrencilere başarı dileklerini iletti.

2016-2017 yılı mezunları adına bir konuşma yapan Nizamettin ÖZDEMİR ise kendisinin azim ve kararlılık göstererek Girne Amerikan Üniversitesi Deniz İşletme ve Ulaştırma bölümüne %75 bursla yerleştiğini belirterek öğrencilerimizden de bu başarıyı göstermelerini isteyerek kendilerine başarılar diledi. Ayrıca okulumuza bu yıl başlayan 9. Sınıf öğrencisi Efe Can YILDIRIM bizlerle duygularını paylaştı.

Törenin son bölümünde okulumuzdan ayrılan Okul Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ, Meslek Dersleri Öğretmeni Dündar BÜYÜKÜSTÜN ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Dilek ER’e anı plaketleri verildi, aramıza bu yıl katılan Matematik Öğretmeni Tevfik TİRYAKİ, Meslek Dersi Öğretmeni Tuğçe SÜER ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Özlem KİŞMİR de velilere ve öğrencilere ayrı ayrı takdim edildi.

Tören, 2017-2018 yılının hepimiz için başarılı geçmesi dileğiyle sona erdi.