2016-2017 Eğitim Öğretim yılını 19 Eylül 2016 günü Okul Bahçesinde yapılan bir törenle açtık.  Saat 09.00’da başlayan törene Genel Müdürümüz Sayın Ertan ORAL, Okulumuz idareci ve öğretmenleri, velilerimiz ve tabi ki okulların olmazsa olmazları öğrencilerimiz katıldılar.

Sunuculuğunu Türk Edebiyatı Öğretmenimiz Dilek ER’in yaptığı tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törende birer konuşma yapan Genel Müdürümüz Ertan ORAL ve Okul Müdürü Hüseyin GÜMÜŞ öncelikle 15 Temmuz Darbe Girişimine vurgu yaparak Türk Milletinin bu hain girişim karşısında gösterdiği direnç ve demokrasiye olan bağlılıklarından övgü ile bahsettiler. Konuşmalarda ayrıca öğrencilere başarı dilekleri ve başarılı olma yolunda tecrübe ve tavsiyeler aktarıldı.

Tarih Öğretmenimiz Y. Engin ÖZTÜRK’ de yaptığı konuşmada 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında açıklayıcı bilgiler vererek öğrencilerin bu konuda duyarlı olmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Törenin son bölümünde okulun idareci ve öğretmen kadrosu velilere ve öğrencilere ayrı ayrı takdim edildi.

Sınıflarına sevk edilen öğrencilere ilk derste ders öğretmenlerince MEB’lığınca hazırlanan 15 Temmuz Darbe Girişimini anlatan broşürler dağıtılarak sınıf ortamında da konunun önemi bir defa daha vurgulandı.