Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi öğrencileri büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk gençliğine armağan ettiği Gençlik ve Spor bayramını üç farklı etkinlikle kutladılar.

Okulun konferans salonunda yapılan ilk etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Tarih Öğretmeni Y.Engin ÖZTÜRK’ün günün anlamını anlatan konuşmasının ardından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve gençliğin cevabı öğrenciler tarafından seslendirildi.

İkinci etkinlik 18 Mayıs 2016 günü saat 18.00 da Pendik Lisesi, önünden Atatürk Anıtına kadar yapılan Gençlik Yürüyüşü idi. Pırıl pırıl üniformaları ile bu yürüyüşe katılan öğrencilerimiz Atatürk’ümüzü bir kez daha anmanın ve ona layık bir gençlik olmanın gururu ile yürüdüler.

19 Mayıs 2016 günü Pendik Atatürk Anıtı önünde yapılan Çelenk Sunma ve Anma programında yine Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi öğrencileri vardı. Bu etkinlikte de öğrencilerimiz okulumuzu ve Türk Gençliğini en iyi şekilde temsil ettiler.

Tüm Türk Gençliğinin bu büyük gününü bir kez daha kutluyor ve başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz.