Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün cumhuriyetimizi emanet ettiği Türk Gençliği olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını coşku ile kutladık. Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi olarak ilk törenimizi okulda yaptık. Törende, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinden sonra günün anlamına uygun şiir ve konuşmalar okundu. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Atamıza cevabı seslendirildi.

Kutlamaların ikinci bölümünde ise Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Gençlik Yürüyüşü vardı. Müdür Yardımcısı Y.Engin ÖZTÜRK ve Beden Eğitimi Öğretmeni Nazım CEYHAN rehberliğinde 45 Öğrenci ile katıldığımız yürüyüş Pendik Anadolu Lisesi bahçesinde başladı ve Atatürk Anıtı önünde son buldu. Güzergah boyunca halkın tüm öğrencilere ilgisi büyük oldu. Onlar da Atatürk’ün gençliği olduklarını bir kez daha göstermenin gururu ile yürüdüler.

Başta gençlerimiz olmak üzere tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tebrik ediyor geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz gençlerimize başarılar diliyoruz.