0 216 390 64 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Eryetiş Denizcilik Öğrencileri TCG Yavuz’da…

Eryetiş Denizcilik Öğrencileri TCG Yavuz’da…

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Dolmabahçe açıklarında halkın ziyaretine açılan Yavuz Gemisi (TCG Yavuz)’un misafirleri arasında Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi öğrencileri de vardı. Mesleki hedefleri arasına Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli olmayı da koyan öğrencilerimizden seçtiğimiz 14 kişilik bir grup, başlarında Meslek Dersleri Öğretmenleri Ersin YUMAK ve Özcan DURUKAN ile birlikte TCG Yavuz’u gezdiler.

Deniz Kuvvetlerimizde özel bir yeri olan TCG Yavuz öğrencilerimiz tarafından hayranlıkla gezildi. Gezi süresince öğrencilerimiz gerek gemiyi gezen sivil ziyaretçilerin gerekse gemi personelinin ilgi ve beğenileri ile karşılaştılar. Özellikle askeri gemilere girişte kıçüstünde bulunan bayrağımızın selamlanması ritüelini başarı ile yapmaları neticesinde gemi personelinin sempatisini kazanan öğrencilerimiz geminin gezdirilmesi sırasında da ayrıcalık kazanmanın tadını çıkardılar.

Gezi sonrasında öğrencilerimiz evlerine 10 Kasım gibi ayrıcalıklı bir günde günün önemine uygun bir etkinliğe katılmanın huzuru ve mesleki geleceklerine önemli bir alternatif olan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın önemli bir gemisini tanımanın ayrıcalığı ile döndüler.