0 216 390 64 77
Sosyal Medya Hesaplarımız

Denizcilikte Kariyer Fırsatları…

Denizcilikte Kariyer Fırsatları…

Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi öğrencilerinin geleceğe yönelik planlarını doğru yapmalarına yardımcı olmak maksadıyla Mesleki Rehberlik etkinliklerimize bir yenisini ekledik. Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan “Denizcilikte Kariyer Fırsatları ve Denizcilik Sektöründe Girişimcilik” konulu konferansa Okul Müdürü Serdar ZAVRAK, Mesleki Eğitim Koordinatörü  Hüseyin YILDIRIM ve Okul Psikolojik Danışmanı  Melike ATALI ile birlikte 15 öğrencimiz katıldılar.

Tuzla Kaymakamlığı koordinatörlüğünde, Türk Loydu, Sea Teach, Danmar COMPUTERS, Constanta Maritime University ve Lucent Maritime gibi kuruluşların iştirakiyle gerçekleştirilen projenin tanıtımı öğrencilerimiz için çok yararlı oldu.

Searching the Extensive Application at Maritime Protocol (SEAMAP) olarak adlandırılan projenin sonucu olarak oluşturulan portalda ( www.see4sea.com) denizcilik sektörünün tüm paydaşlarının ( Kişisel, Şirket, Eğitim Kurumu gibi) buluşmasını sağlamak ve iş arayanlarla işverenleri bir araya getirilmesi amaçlanıyor.

Öğrencilerimizin tamamının bu konuda bilgilendirilmesi amacıyla Tuzla Kaymakamlığı ile işbirliğine gidilmesi ve en kısa zamanda okulumuzda benzer bir etkinlik yapılması için gerekli koordinasyonu şimdiden sağladık.